دانشگاه مبدا تحولات است


به گزارش آرتیکال ها، 

شانزدهم آذر، روز دانشجو یادمان سه لاله گلگون دانشکده فنی دانشگاه تهران و یادآور فداکاری و رشادت دانشجویان آزاداندیشی است که به مقابله با استبداد، استکبار و خفقان رژیم طاغوت برخاستند و به خاطر ایستادگی در برابر عمال ستم به خون خویش غلطیدند. روزی که مبدأ حرکت­های آزادی خواهی و استکبار ستیزی دانشجویان شد و به الگویی روشن برای دانشجویان انقلابی تبدیل گردید.

وی افزود: این روز بزرگ را به جامعه دانشگاهی، به ویژه دانشجویان عزیز، تبریک می­گویم. باور دارم که دانشگاه مبدا تحولات است و دانشجویان به عنوان مغز متفکر و عامل موثر رشد و بالندگی جامعه با حضور پررنگ در عرصه ­های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می ­توانند جامعه را به مسیر پیشرفت و تعالی رهنمون سازند و گام­های مهم و استواری را در راه توسعه همه جانبه ایران عزیزمان بردارند.

رئیس دانشگاه بیرجند اظهار داشت: در شرایط کنونی علی رغم محدودیت­ هایی که از خارج بر ما تحمیل شده، فضای علمی دانشگاه ­ها برای پرورش استعدادهای نهفته در نسل جوانان و پرانگیزه ما بیش از هر زمان دیگری مساعد است. دانشگاه بیرجند تلاش می­ کند تا آنجا که در توان دارد محیطی مناسب را برای بروز این توانمندی ­ها فراهم نماید.

وی ادامه داد: همه می­ دانیم که حل مشکلات و عبور از موانع پیش رو جز به مدد خرد و دانش ممکن نیست و راه آن از دانشگاه می­گذرد. از دانشجویان عزیز انتظار دارم که فضای دانشگاه و شان آن را بشناسند، استعداد های خود را نیز دریابند و در عرصه اخلاق و علم و فعالیت ­های فوق برنامه همواره کوشا باشند.

خامسان گفت: همه با هم در چند سال آینده تلاش خواهیم کرد دانشگاه بیرجند را با عزت به سمت دانشگاهی کارآفرین که توانایی حل مشکلات جامعه را داشته باشد حرکت دهیم. سربلندی و موفقیت دانشگاه بیرجند و عزیزان دانشجو را از درگاه خداوند متعال مسألت می­نمایم.

16 آذر سالروز شهادت مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی سه دانشجوی معترض دانشگاه تهران به سفر معاون وقت رئیس جمهوری آمریکا به تهران در سال 1332 به نام روز دانشجو در تقویم کشورمان ثبت شده است.

همچنین مراسم گرامیداشت روز دانشجو دیروز (چهارشنبه) در دانشگاه بیرجند برگزار و از مقام آوران علمی این دانشگاه تجلیل شد.

تقدیر از انجمن های علمی مقام آور در جشنواره ملی حرکت، معرفی دانشجویان فعال فرهنگی در انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی، شورای فرهنگی خوابگاه ها و همچنین تشکل های اسلامی دانشجویی، اجرای موسیقی سنتی و تئاتر طنز و برگزاری مسابقه فرهنگی واهدای جایزه به برگزیدگان از دیگر برنامه های مراسم گرامیداشت روز دانشجو بود.

انتهای پیام/